Правилен начин на експлоатация на климатичната техника

 

 

1.      Задължително почистване на филтрите на климатичната техника (НА ВСЕКИ 100 ЧАСА или приблизително през седмица, когато климатичната техника работи). Това не само помага за очистването на праха в помещението, но и предотвратява загуба на мощност на климатика. В режима на отопление с мръсни филтри климатикът поддържа по-ниска температура от зададената. 

                              

 

2.      Препоръчителна температура през зимата 23 °C - 27 °C ( а в помещението ще бъде с градус по – ниска температура от зададената).

3.    Препоръчителна температура пред лятото 24 °C – 28 °C :

-        Не задавайте прекалено ниски температури. Преохлаждането не допринася за запазването на здравето Ви. Оптималната температура за работещия човек е 24-28 °C, за почиващия - 22-24 °C, а при по-високи външни температури до 10°C под тях.

-        Ако климатикът работи в режим на охлаждане се постарайте в помещението да не попадат пряко слънчеви лъчи. Затворете щорите, вратите и прозорците. В този случай климатикът ще може да поддържа зададения от Вас комфорт без големи натоварвания на компресора и с ниска скорост на вентилатора.

4.      Вентилация (препоръчителен режим на вентилация – AUTO – автоматичен).

5.      Режим (автоматичен , изсушаване, охлаждане, отопление, вентилатор)на работа.

 

 

6.     Клапи (през зимния сезон – максимално надолу да са насочени, а през летния – максимално нагоре да са насочени).       



7.      Ако вътрешното тяло на климатика се осветява от пряка слънчева светлина или от силно осветление е възможно дистанционното управление да НЕ функционира нормално.

8.      Не покривайте климатика и не поставяйте пред него никакви предмети, за да има възможно най -добра циркулация на въздуха и най-оптимална поддръжка на зададената температура.

9.      Изберете мястото така, че кондензът да може да се отвежда лесно и да не причинява неудобство на други хора.

10.   Кондензация на климатичната техника :

-        През зимния и есенния сезон климатичната техника отделя повече конденз (вода от външното тяло), при по – ниски температури и при висока влажност;

-        През летния и пролетния сезон климатичната техника отделя конденз (вода от вътрешното тяло), при по – голяма температурна разлика между външната и вътрешната температура.


А Вие – нашите настоящи и бъдещи клиенти, не спирайте да се информирате за всички новости около нас и нещата, които Ви интересуват! Когато сте доволни, значи сме си свършили работата по най-добрия начин!